Diplom Utmaningen – 2016



Resultat 2016

dam (1 varv)

Pos Namn Klubb Tid Diff
1ÅREBÄCK MajaBolidens skidklubb25:310
2HOLMGREN LisaBolidens skidklubb28:343:03
3ÖSTERLUND LisetteSkellefteå29:574:26
4WIDZ MariaSkellefteå30:114:40
5ERIKSSON ÅsaBolidens skidklubb30:144:43
6HANSSON MarianneSkellefteå30:304:59
7GRANLUND EmmaAIK Friidrott31:295:58
8BERLIN LouiseFK Studenterna33:017:30
9RUNDQVIST AndreaSkellefteå33:167:45
10ELINGSTAM AnneliSkellefteå33:358:04
11HEDLUND SaraSkellefteå34:559:24
12LINDHOLM IdaBjörksele SK35:269:55
13SJUNNESSON SinnikaSkellefteå35:5810:27
14EDSTRÖM KaisaSkellefteå36:0210:31
15MORÉN AnnaSkellefteå37:0511:34
16HERMANSSON MariaSkellefteå38:0412:33
17ELINGSTAM TuvaSkellefteå38:0912:38
18ÖHMAN MySkellefteå38:1612:45
19HÄGGSTRÖM SannaSkellefteå38:1912:48
20FHÄRM IngridSkellefteå38:5213:21
21ÖHMAN MariaSkellefteå39:3414:03
22FORSBERG TeaSkellefteå39:4014:09
23ANDERSSON LinaSkellefteå39:4414:13
24JOHANSSON MariaSkellefteå39:4914:18
25KARLFORS CamillaSkellefteå39:5014:19
26BERGGREN RebeccaSkellefteå39:5814:27
27MARKUSSON ÅsaSkellefteå41:0515:34
28BYSTEDT EmmaBoliden41:0815:37
29RAUTIO MariaSkellefteå41:1615:45
30ENNEFORS ElisabethLuleå41:2615:55
31PETTERSSON IngelaSkellefteå41:5316:22
32ÖHMAN SannaSkellefteå41:5816:27
33SUNDQVIST JohannaSkellefteå42:0016:29
34UHLANDER LenaSkellefteå42:1216:41
35KARLSSON IreneKågedalens SK44:1618:45
36HEDMAN KARVONEN JohannaSkellefteå44:2118:50
37HOLM KerstinSkellefteå44:3619:05
38LINDBERG SarahSkellefteå44:3719:06
39JAKOBSSON EleonorSkellefteå44:5419:23
40LINDMARK EllinorSkellefteå44:5519:24
40ÅKERLUND JohannaSkellefteå44:5519:24
42EDSTRÖM IsaSkellefteå45:5620:25
42ERIKSSON EmiliaSkellefteå45:5620:25
42BERGSTRÖM AlvaSkellefteå45:5620:25
45STENLUND LinneaSkellefteå47:1121:40
46ESKILSDOTTER IdaSkellefteå48:3022:59
47BERGGREN KatarinaSkellefteå48:3123:00
48MARKLUND ThereseSkellefteå49:0523:34

dam (1 varv) utan tid

Pos Namn Klubb Tid Diff
0DAHLQVIST MariaSkellefteå
0DANNBORG JessikaSkellefteå
0FORSBERG JosefinaSkellefteå
0GÖTING LindaSkellefteå
0HOLMLUND ElinSkellefteå
0LÖVGREN LisaSkellefteå
0MARKLUND MariaSkellefteå
0PETTERSSON AlvaSkellefteå
0ÅMAN JohannaSkellefteå
0ÅREBÄCK CamillaBoliden Skidklubb

dam (2 varv)

Pos Namn Klubb Tid Diff
1BERGMARK ErikaFällfors IF54:230
2PETTERSSON SusanneSkellefteå XC56:302:07
3HOLMLUND EmelySkellefteå1:00:145:51
4MALM IdaSkellefteå1:00:236:00
5FORSFJÄLL AnnaSkellefteå1:04:4010:17
6ROSLUND LindaSkellefteå1:05:4211:19
7GRÖNLUND EricaSkellefteå1:06:3812:15
8MÅNSTRÖM SandraSkellefteå1:07:5513:32
9ANDERSSON EmmaOK Österåker1:08:1313:50
10LINDQVIST Gun-MarieSkellefteå1:09:4915:26
11KRUUNA AnnikaSkellefteå1:10:0915:46
12BERGQVIST MalinSkellefteå1:12:2518:02
12LÄRNEKLEV LarissaSkellefteå1:12:2518:02
14PALM KarinSkellefteå1:17:2423:01
15FÄLDT MariaSkellefteå1:31:0836:45

dam (2 varv) utan tid

Pos Namn Klubb Tid Diff
0OMAYRAT MariaSkellefteå

herr (1 varv)

Pos Namn Klubb Tid Diff
1WIKSTRÖM DennisSkellefteå26:380
2WRAMSBY AdamSkellefteå27:2042
3LUNDQVIST KimSkellefteå28:081:30
4JOHANSSON AndréSkellefteå30:444:06
5NILSSON TomasSkellefteå30:474:09
6LARSSON AlexanderSkellefteå31:184:40
7LINDAHL BooSkellefteå31:385:00
8ÅGREN RobertSkellefteå32:536:15
9MARKSTRÖM StefanSkellefteå32:566:18
10JOHANSSON OveSkellefteå AIK Friidrott34:197:41
11LIND PatrikSkellefteå34:478:09
12HEDLUND JonasSkellefteå37:0210:24
13RENSTRÖM JohanSkellefteå37:0310:25
14CARLSSON LeifSkellefteå38:1811:40
15ALIMOV ArtemSkellefteå38:3812:00
16PETTERSSON AntonSkellefteå39:1012:32
17FREDRIKSSON DennisSkellefteå39:1712:39
18ELINGSTAM TonySkellefteå39:4413:06
19WAHLSTRÖM AndreasSkellefteå40:0513:27
20FORSELL DavidSkäggetorps OK40:3914:01

herr (1 varv) utan tid

Pos Namn Klubb Tid Diff
0DAHLBERG PerSkellefteå
0EDWALL MarcusSkellefteå
0LUNDGREN RonnySkellefteå
0LUNDQVIST MathiasKågedalens SK
0MORÉN DavidSkellefteå
0PETTERSSON NiklasSkellefteå
0VIKSTEN JohannesKågedalens SK

herr (2 varv)

Pos Namn Klubb Tid Diff
1NILSSON KlasSkellefteå XC40:520
2JOHANSSON JörgenSkellefteå OK40:586
3BERGLUND NilsSCA SKOG42:552:03
4PERSSON ThomasStrömnäs GIF43:583:06
5ÅREBÄCK HansBoliden44:303:38
6LINDHOLM AndreBjörksele SK44:383:46
7JOHANSSON MikaelSkellefteå44:433:51
8MARKLUND MagnusKåge44:584:06
9ÖBERG FredrikSkellefteå48:187:26
10LINDFORS MarcusSkellefteå48:197:27
11ÅREBÄCK OscarBolidens skidklubb49:148:22
11BERGSTRÖM LarsSkellefteå49:148:22
13LUNDBERG PederSunnanå SK49:168:24
14MARKSTRÖM NiklasSkellefteå XC49:438:51
15TRAMMER TobiasSkellefteå50:269:34
15ALMSTRÖM JoakimSkellefteå50:269:34
17WINDLING MartinSkellefteå50:369:44
18NILSSON LinusSkellefteå50:379:45
19LARSSON PatrikSkellefteå52:1511:23
20LUNDMARK TobiasSkellefteå53:1312:21
21AGNARSSON ViktorSkellefteå53:5613:04
22JONSSON FredrikSkellefteå55:4014:48
23BROMAN OlofSkellefteå55:5114:59
24HOLMGREN HåkanBolidens skidklubb56:0115:09
24SÖDERLUND TobiasSkellefteå56:0115:09
26ANDERSSON Jan-OlofSkellefteå56:1015:18
27OLSSON FredrikSkellefteå57:2216:30
28STIGHÄLL RogerSkellefteå58:0917:17
29JOHANSSON ConnySkellefteå58:3417:42
30VIKLUND OlofSkellefteå59:4618:54
31LARSSON Jan-OlofSkellefteå1:00:1319:21
32HÄLLGREN LarsBoliden1:00:1519:23
33NYSTRÖM MathiasTeam 401:00:2019:28
34LARSSON JakobSkellefteå1:00:5920:07
35LUNDQVIST JonasSkellefteå1:01:0320:11
36CAVALLIN PederSkellefteå1:01:1320:21
37ANDERSSON ErikOK Österåker1:01:1420:22
38NILSSON OskarSkellefteå1:04:1323:21
39ESSEBRO AmbjörnSkellefteå1:04:1623:24
40EKMAN JohanIVAK PÄS1:05:2724:35
41KNUTAR SamuelSkellefteå1:06:0825:16
42HOLMLUND JakobSkellefteå1:06:1825:26
43LINDGREN MartinSkellefteå1:07:4426:52
44KARLSSON MagnusSkellefteå1:08:0127:09
45SKOOGH JensSkellefteå1:08:0427:12
46MCELROY AdamBoliden1:08:4327:51
47VAXINGER BjörnSkellefteå trailrun1:09:4628:54
47EKLUND NiklasSkellefteå1:09:4628:54
49ROSLUND DavidBoliden1:09:5629:04
50KNUTAR DavidSkellefteå1:11:0730:15
51BJÖRK JohanSkellefteå1:14:2433:32
52VESTIN MartinSkellefteå1:32:0751:15
53LINDBERG AmadeusSkellefteå1:32:3351:41
54VIKBERG OlaSkellefteå1:34:0353:11
55JOHANSSON AndreSkellefteå1:34:3453:42

herr (2 varv) utan tid

Pos Namn Klubb Tid Diff
0SUNDBERG PerSkellefteå

mini-flickor

Pos Namn Klubb Tid Diff
1CRUSELL EvelinaSkellefteå Skidklubb25:470
2BJURSELL LeiaNorsjö Skidor26:3851
3WENNBERG TheaSkellefteå OK27:021:15
4BJURSELL RonjaNorsjö Skidor28:272:40
5EDSTRÖM NovaSkellefteå30:004:13
6PERSSON LinnSkellefteå30:134:26
7FORSGREN ElsaSkellefteå31:345:47
8LINDHOLM AliceBjörksele sportklubb34:348:47
9FORSLUND VideSkellefteå34:458:58
10WALLGREN HildaSkellefteå34:569:09
11LINDQVIST AliceSkellefteå34:579:10
12LINDHOLM ElsaBjörksele sportklubb35:269:39
13SALOMONSSON LovaSkellefteå AIK Friidrott35:409:53
13JONSSON TildeSkellefteå AIK Friidrott35:409:53
15BLOM JuliaSkellefteå AIK Friidrott35:439:56
16OLOFSSON MoaSkellefteå35:449:57
17LÖVGREN MärtaSkellefteå36:0310:16
17HOLMGREN IdaSkellefteå36:0310:16
19JONSSON AliceSkellefteå36:0710:20
19FORSGREN AgnesSkellefteå36:0710:20
21HEDLUND HedvigSkellefteå36:1310:26
22MORÉN EllenSkellefteå38:1912:32
23WENNBERG LinnSkellefteå OK38:2112:34
24WIKLUND MikaSkellefteå38:5513:08
25SEIGER NeaKågedalens SK39:1513:28
25LUNDQVIST TheaKågedalens SK39:1513:28
27SÖDERSTRÖM MajaSkellefteå AIK Friidrott41:1515:28
28LÖFROTH AlvaSkellefteå41:1615:29
29HUBER GULDHAG EllenSkellefteå AIK Friidrott41:3615:49
30FORSELL SagaSkellefteå41:5716:10
31STENLUND HildurSkellefteå41:5816:11
32RÖNNHOLM EllenSkellefteå45:0019:13
33VIKLUND SelmaSkellefteå45:0219:15
34ERIKSSON JonnaSkellefteå46:2620:39
35BERGLUND EllenKågedalens SK48:5923:12
36ÅKERLUND ViljaKågedalens SK49:0023:13
37SVANBORG NovaKågedalens SK49:0323:16
37LUNDQVIST WilmaKågedalens SK49:0323:16
39LIDMAN AmelieKågedalens SK49:1023:23
40SVANBORG ElliKågedalens SK49:1123:24

mini-flickor utan tid

Pos Namn Klubb Tid Diff
0LINDGREN ElsaSkellefteå
0LINDGREN LisaSkellefteå
0LÖVGREN EmmaSkellefteå
0NORDVIK SigneSkellefteå
0ÅREBÄCK LinneaBolidens skidklubb

mini-pojkar

Pos Namn Klubb Tid Diff
1ELINGSTAM AntonSkellefteå28:450
2MARKUSSON FilipMyckle IK28:461
3FÄLLDIN JohanMedle31:062:21
4HÖRLIN LudvigSkellefteå33:204:35
5LUNDHOLM MikeSkellefteå33:244:39
6RUNDSHÄLL TomSkellefteå34:335:48
7MARKLUND AlbinSkellefteå35:306:45
8ERIKSSON MaxSkellefteå35:336:48
9LUNDMARK Linussunnanå35:396:54
10LUNDBERG MilanSkellefteå36:227:37
11STENLUND HugoSkellefteå37:028:17
12RENSTRÖM KarlSkellefteå OK37:038:18
13LUNDGREN LudvigKågedalens SK38:099:24
14GÖTING PhilipSkellefteå38:169:31
15KARLSTEN OttoGamla stan IBK38:219:36
16SÖDERLUND EmilSkellefteå OK39:1010:25
17ELINGSTAM TheoSkellefteå39:4310:58
18LINDBERG1 EdvinSkellefteå41:5213:07
19CEDERLUND RubenSkellefteå OK41:5313:08
20JOHANSSON ElliotSkellefteå43:4014:55
21MARKSTRÖM OliverSkellefteå43:4815:03
22ÖHMAN IsakSkellefteå44:2715:42
23JOHANSSON ViggoSkellefteå46:2217:37
24BERGMAN HjalmarSkellefteå48:3019:45

mini-pojkar utan tid

Pos Namn Klubb Tid Diff
0GRANSTRAND HallgrimSkellefteå
0MARKLUND OskarSkellefteå
0WINDLING AlbinSkellefteå
0NORDVIK HadarSkellefteå
0LÖVGREN OskarSkellefteå


Resultat 2015

dam (1 varv)

Pos Namn Klubb Tid Diff
1ÅREBÄCK MajaBolidens Skidklubb29:05:000
2GRANLUND EmmaSkellefteå AIK Friidrott31:35:0002:30
3FJÄLLSTRÖM ÅsaAlhem32:13:0003:08
4LINDHOLM IdaBSK Björksele Sportklubb35:21:0006:16
5BOSTRÖM FridaSkellefteå36:10:0007:05
6HANSSON MarianneTR36:39:0007:34
7ÖNNERLÖV LisaSkellefteå37:17:0008:12
8DALQUIST MalinSkellefteå37:33:0008:28
9DANNBORG JessikaSkellefteå37:34:0008:29
10VIDEMY LinaSkellefteå39:04:0009:59
11KRUUNA AnnikaBoliden39:54:0010:49
12HEDLUND SaraSkellefteå43:56:0014:51
13FÄLT AngelicaSkellefteå44:17:0015:12
13TÖRNQVIST PetraSkellefteå44:17:0015:12
15JOHANSSON GunillaSkellefteå44:44:0015:39
15ÖSTLUND KatarinaSkellefteå44:44:0015:39
17ÖBERG StinaSkellefteå46:03:0016:58
18KARLSSON IreneKågedalens skidklubb46:21:0017:16
18STENLUND LinneaSkellefteå46:21:0017:16
20HEDMAN KARVONEN JohannaSkellefteå46:22:0017:17
20JAKOBSSON EleonorSkellefteå46:22:0017:17
22HOLM KerstinSkellefteå47:26:0018:21
23LINDBERG SarahSkellefteå47:38:0018:33
23LUNDGREN SusanneSkellefteå47:38:0018:33
25GRANSTRÖM VeronicaSkellefteå AIK Friidrott48:33:0019:28
26BRUZELL SannaSkellefteå49:00:0019:55
27LUGNER ElinIK Skabbräven50:47:0021:42
28ACKEFALL ElinSkellefteå53:20:0024:15:00
29LUNDQVIST IdaSkellefteå01:08:1139:06:00
30GRANLUND EmelieSkellefteå AIK Friidrott01:08:3639:31:00
31EDSTRÖM KaisaSkellefteå01:13:0243:57:00

dam (2 varv)

Pos Namn Klubb Tid Diff
1THURESSON LenaOk renen51:560
2CARLSSON LisaOK Linne54:372:41
3JONSSON IdaSkellefteå56:544:58
4MELLGREN EmmaSkellefteå59:397:43
5LUNDSTRÖM CamillaSkellefteå59:507:54
6BENGTSON IreneSkellefteå59:578:01
7STENBERG EmmaSkellefteå1:02:4410:48
8SILFVER LottaBurträsk1:03:0911:13
9LINDSTRÖM HelenLövånger Uttersjöbäcken AIK1:03:1711:21
10FORSFJÄLL AnnaSkellefteå1:04:0312:07
11DAHLQVIST MariaSkellefteå1:06:2914:33
12ÖHRLUND AlexandraSkellefteå1:07:1115:15
13BURVALL KatarinaSkellefteå1:08:4316:47
14GUSTAFSSON StinaSkellefteå AIK Friidrott1:09:1317:17
15LUNDMARK ElinSkellefteå1:10:1318:17
15SALOMONSSON LinnSkellefteå1:10:1318:17
17ÖHMAN TeresSkellefteå1:12:3620:40
18HULT EdithSkellefteå AIK Friidrott1:13:0121:05
19KRISTIANSSON AnnaBoliden1:13:3221:36
20ELINGSTAM AnneliMyckle1:14:0422:08
21BARREBO LinaBoliden1:14:1322:17
22GRÖNLUND ErikaSkellefteå1:14:4822:52
23LINDQVIST Gun-MariSkellefteå1:15:2423:28
24GREFVE CamillaSkellefteå1:16:4124:45
25WIKNER NinaSkellefteå1:17:4025:44
26RUNDQVIST AndreaSkellefteå1:18:1326:17
27ÖSTERSTRAND EmmeliSkellefteå1:22:3030:34
28MORÉN AnnaSkellefteå1:25:4233:46
29HOLMQVIST MarielleSkellefteå1:27:2035:24
30JONSSON CeciliaSkellefteå1:29:4037:44
31POZUELOS LuisaSkellefteå1:29:4837:52

herr (1 varv)

Pos Namn Klubb Tid Diff
1NILSSON AdamSkellefteå25:390
2LINDMARK MartinNDSK27:181:39
3LUGNÉR PeterIK Skabbräven28:322:53
4ÖSTLUND henrikAxfood29:273:48
5LUNDQVIST KimSkellefteå31:345:55
6LINDGREN TobiasSödra&Norra32:457:06
7JOHANSSON JonasSkellefteå32:477:08
8SEHLSTEDT JohanTR35:109:31
9ENQVIST DanielBullens Långkorv IF35:5210:13
10STENBERG TommyRönnskär36:4311:04
11LUNDMARK JensSkellefteå38:2912:50
11CARLSSON JonasSkellefteå38:2912:50
13LUNDGREN RonnySkellefteå38:3312:54
14CARLSSON TobiasSkellefteå38:5313:14
15MARKSTRÖM StefanSkellefteå38:5413:15
16LUNDMARK RikardSkellefteå40:3014:51
17GRANLUND GunnarSkellefteå AIK Friidrott40:5215:13
18LINDBLOM HansSkellefteå42:0016:21
19STEEN RickardSkellefteå42:3716:58
20STEINWALL RuneSkellefteå43:3918:00
21HEDLUND JonasSkellefteå44:0118:22
22ANDERSSON ViktorPiteå alpina45:2119:42
23ALMGREN JohanSkellefteå47:0121:22
24NYMAN DanielBullens Långkorv IF48:1622:37
25SVANBERG AndersTR54:5229:13
26SUNDBERG StureSkellefteå1:14:1648:37

herr (2 varv)

Pos Namn Klubb Tid Diff
1ÅHMAN FredrikIFK Umeå43:050
2JOHANSSON JorgenSkelelfteå OK44:0156
3PERSSON TomasStrömnäs GIF45:182:13
4ÅREBÄCK HansBoliden46:403:35
5LINDHOLM AndréBoliden48:185:13
6LINDMARK MikaelSkellefteå OK49:166:11
7STENBERG PerNDSK50:547:49
8FÜRSTENHOFF JacobTeam Fürstenhoff51:258:20
9LINDSTRÖM OlaRagvaldsträsk IF51:278:22
10SEIGER MartinSkellefteå51:468:41
11BERGSTRÖM LarsSkellefteå52:149:09
12NILSSON LinusSkellefteå52:509:45
13LARSSON PatrikSkellefteå53:1310:08
14ALMSTRÖM JoakimSkellefteå53:2310:18
15ÖSTERGREN MikaelSkellefteå AIK Friidrott53:2410:19
16EDSTRÖM AndreasSkellefteå XC53:3710:32
17JONSEN LarsAmmarsnäs IF54:1311:08
18EKENSTEDT FredrikSkellefteå54:2911:24
19HARRTMAN Carl-JohanRejlers IF54:3111:26
20HÄGGSTRÖM PerSkellefteå54:3211:27
21GYLLENGAHM RasmusSkellefteå54:3311:28
22TRAMMER TobiasSkellefteå55:1012:05
23KOKKO AnttiTeam Bisjönn55:2012:15
24BROMAN OlofSkellefteå55:3012:25
25ERIXON PerBoliden55:3212:27
26LUNDMARK JörgenBoliden55:4012:35
27HÄLLGREN JoakimSkellefteå56:2813:23
27BELLGRAN JohanGetryggens SK56:2813:23
29HOFVERBERG KennethRagvaldsträsk IF56:3013:25
30STENBERG JonasSkellefteå56:4013:35
31NILSSON JOhanSkellefteå AIK Friidrott56:5613:51
32NILSSON JonasSkellefteå56:5713:52
33ÖHMAN OlovSkellefteå56:5813:53
34SMITT JonnySkellefteå58:3815:33
35JOHANSSON DanielSkellefteå58:5115:46
36SÖDERLUND TobiasSkellefteå59:1516:10
37JOHANSSON LarsSkellefteå59:4116:36
38FALKMAN PeterSkellefteå59:5316:48
39STENLUND MathiasSkellefteå59:5516:50
40GÖTING PärBoliden gruvor1:00:5917:54
41LINDGREN NiklasSkellefteå1:01:1018:05
42HÄGGSTRÖM RikardSkellefteå1:01:4018:35
43ERIKSSON JohnSkellefteå1:02:4419:39
44VIKLUND OlofSödra&Norra1:02:5319:48
45JONSSON AndersArnbergs Army1:03:2120:16
46LÖFGREN StefanSkellefteå1:03:3320:28
47VIKSTRÖM StefanSkellefteå1:03:5520:50
48SILFVER KurtBurträsk1:04:0320:58
49HÄLLGREN LarsBoliden1:04:0621:01
50RENSTRÖM MartinSkellefteå1:04:0621:01
51VESTERLUND Hans-GöranSkellefteå AIK Friidrott1:04:0721:02
52ANDERSSON BennyPiteå alpina1:04:1221:07
53WESTERLUND NiklasSkellefteå1:04:3321:28
54SCHÖNFELDT TomasSkellefteå1:05:0822:03
55BERGGREN JohnSkellefteå1:05:3422:29
56DAHLGREN ConnySkellefteå1:06:0122:56
57BERGLUND PerSkellefteå1:06:2023:15
58HULTMAN AndreasSkellefteå1:06:2123:16
59ÖHRLUND PerSkellefteå1:07:1224:07
59ÖHRLUND DanielSkellefteå1:07:1224:07
61ELINGSTAM TonyMyckle1:07:4724:42
62LINDQVIST AndreasSkellefteå1:08:1825:13
63STIGHÄLL RogerSkellefteå1:08:4025:35
64EKBERG RobertBoliden1:10:0527:00
65PEGESTAM MattiasSkellefteå1:10:1127:06
66KARLSSON MagnusSkellefteå1:11:3528:30
67LUNDBERG GunnarSkellefteå1:11:4628:41
68SKOOGH JensSkellefteå1:13:3330:28
69JOHANSSON OveSkellefteå1:14:1631:11
70ERIKSSON MattiasSkellefteå1:14:4131:36
71LÖFGREN NiklasSkellefteå1:15:3432:29
72STENBERG MagnusSkellefteå1:15:5532:50
73FÄLLSTRÖM PeterSkellefteå1:16:1333:08
74BERGMARK SonnyBurvik1:17:0734:02
75VAXINGER BjörnSkellefteå1:21:2038:15
75LARSSON AlexanderSkellefteå1:21:2038:15
77EKLUND NiklasSkellefteå1:21:2138:16
77DIXON PaulSkellefteå1:21:2138:16
77WAHLSTRÖM AndreasSkellefteå1:21:2138:16
80MORÉN DavidSkellefteå1:25:4742:42
81MARKSTRÖM PeterSkellefteå1:34:1051:05
LUNDSTRÖM ClaesSkellefteå OKDNF

mini-flickor

Pos Namn Klubb Tid Diff
1EDSTRÖM NovaSkellefteå31:380
2THURESSON EllaOk renen32:431:05
3CRUSELL EvelinaSkellefteå skidklubb35:373:59
4WENNBERG TheaSkellefteå OK35:394:01
5HOLMGREN TyraSunnanå F0536:114:33
6HANSSON AnnaSkellefteå36:354:57
7DAHLQVIST EmiliaSkellefteå38:066:28
7WIKLUND FannySkellefteå38:066:28
9THURESSON MinnaOk renen38:206:42
10WENNBERG LinnSkellefteå OK38:477:09
11STENBERG AgnesSunnanåF0541:4410:06
12ELINGSTAM TuvaSkellefteå AIK Friidrott44:3712:59
13R HOLMBERG AllySkellefteå AIK Friidrott45:2513:47
14ÖHMAN SannaSkellefteå48:2516:47
15STENBERG AliceSkellefte IBS48:4117:03
16STENLUND HildurSkellefteå OK48:4517:07
17LUGNÉR KlaraIK Skabbräven50:4719:09
18LINDSTRÖM WilmaSkellefteå53:2621:48
19GUSTAVSSON MajaSkellefteå53:3621:58
20ÅKERLUND ViljaSkellefteå OK54:4923:11
21SVANBORG NovaSkellefteå54:5223:14
22EDSTRÖM IsaSkellefteå55:0623:28
22NILSSON MoaSkellefteå55:0623:28
24LIND HannaSkellefteå1:02:4131:03
25ERIKSSON JonnaSkellefteå1:02:4531:07

mini-pojkar

Pos Namn Klubb Tid Diff
1ELINGSTAM AntonMyckle30:550
2FÄLLDIN JohanSkellefteå31:3944
3MARKUSSON FilipSkellefteå35:004:05
4LUNDMARK BenjaminSkellefteå36:025:07
5STENBERG JohanSkellefteå aik hockey36:435:48
6GÖTING PhilipBoliden gruvor42:1711:22
7EURENIUS GabrielSkellefteå OK43:4112:46


Resultat 2014

dam

Pos Namn Klubb Tid Diff
1BURMAN VeronicaSWE51:48:000
2GREN SKOG MajaLag Team Gren53:56:0002:08
3GRANLUND EmmaLag 259:23:0007:35
4FORSFJÄLL MiaLag Team Forsfjäll59:39:0007:51
5LIDHAGE HelenaBoliden Gruvor01:00:2608:38
6FORSFJÄLL AnnaLag Team Forsfjäll01:00:2708:39
7FORSFJÄLL ÅsaLag Team Forsfjäll01:00:3208:44
8DAHLQUIST LindaLag Team JKL01:01:2209:34
9STENBERG EmmaSWE01:02:4410:56
10BJÖRKMAN LisaLag BJOPE01:03:0411:16
10PERSSON JohannaLag BJOPE01:03:0411:16
12BURVALL KatarinaLag Team JKL01:03:1311:25
13HULTH EdithSkellefteå AIK friidrott01:05:3113:43
14ELINGSTAM AnneliSWE01:06:2014:32
15BRÄNNSTRÖM IngerSkellefteå AIK friidrott01:07:1515:27
16EDSTRÖM KaisaLag Lergrisarna01:07:3015:42
17LINDQVIST Gun-MariSWE01:08:4716:59
18EDSTRÖM IdhaLag Lergrisarna01:09:2817:40
19GUSTAFSSON StinaSkellefteå AIK friidrott01:10:2918:41
20LÅNGSTRÖM JennyLag Run, Forrest run01:11:2719:39
21LIDSTRÖM NILSSON MariaLag Run, Forrest run01:11:3919:51
22NILSSON EvelinaLag Run, Forrest run01:11:5120:03
23PETTERSSON MariaLag Team Myrsteg01:14:4022:52
24ÖHMAN MariaDränsmark01:15:3323:45
25LINDMARK KarinSWE01:22:2230:34:00
26ÅMAN JohannaLag 101:24:4933:01:00
27SMITT JohannaLag 101:25:1133:23:00
28ESKILSDOTTER IdaLag 101:26:2734:39:00
29STENLUND LinneaLag Tanttrassel01:26:2934:41:00

herr

Pos Namn Klubb Tid Diff
1ÅHMAN FredrikIFK Umeå40:26:000
2ÅREBÄCK HansBoliden Gruvor44:21:0003:55
3JOHANSSON JörgenSWE44:49:0004:23
4JOHANSSON MikaelLag Tre amigos45:03:0004:37
5HEDLUND LarsSWE46:02:0005:36
6STENLUND AntonSWE46:11:0005:45
7HJERTSTRÖM JohnnyLag Tre amigos47:47:0007:21
8BRÄNNSTRÖM JonLag Min Vilja Är Folkets48:13:0007:47
9MATTISSON AndersSWE48:39:0008:13
10ERIKSSON LarsLag Tre amigos48:48:0008:22
11FORSFJÄLL AndersSWE48:50:0008:24
12LINDSTRÖM OlaRagvaldsträsk If49:07:0008:41
13OLSSON DavidSkellefteå skidklubb49:19:0008:53
14GUSCHLBAUER SebastianSWE49:26:0009:00
15FÜRSTENHOFF JacobSWE49:34:0009:08
16LINDQVIST JörgenTeam Vilse Skellefteå51:07:0010:41
17EDSTRÖM AndreasLag Lergrisarna51:41:0011:15
18MARKSTRÖM PatrikSWE51:42:0011:16
19ALMSTRÖM JoakimSWE52:21:0011:55
20ERIKSSON PeterSWE52:45:0012:19
21HOFVERBERG KennethSWE52:46:0012:20
22KREKULA FredrikSWE53:35:0013:09
23SEIGER MartinKågesalens SK54:12:0013:46
24GUSTAVSSON SamuelLag Team Rautakanki54:47:0014:21
24SELSTEDT JohanLag Team Rautakanki54:47:0014:21
26JAKOBSSON FredrikLag Team Rautakanki54:49:0014:23
27JONSSON RobertRIF56:52:0016:26
28ERIXON NilsUrsviken57:25:0016:59
29LUNDQVIST PerSWE57:55:0017:29
29LINDMARK JörgenSkellefteå AIK friidrott57:55:0017:29
31LÖFGREN StefanSWE58:02:0017:36
32FALKMAN PeterLag Pers partypolare58:04:0017:38
33HOLMGREN ErikSkellefteå SOK58:23:0017:57
34BJURSELL DanielBoliden Gruvor58:53:0018:27
35BREDIN TomasSWE59:29:0019:03
36ÖHRLUND PerSWE59:31:0019:05
37LINDGREN NiklasLag Pers partypolare01:00:3020:04
38NILSSON JonasLag Team JKL01:00:3120:05
39LIDGREN LarsSkellefteå AIK friidrott01:01:1020:44
40BRÄNNSTRÖM JoelLag Team Myrsteg01:01:2220:56
40VIKLUND OlofSWE01:01:2220:56
42HÄLLGREN LarsBoliden Gruvor01:02:4322:17
43LÖFGREN NiklasSWE01:02:4422:18
44BERGLUND PerLag Pers partypolare01:03:1322:47
44ERIKSSON JörgenSWE01:03:1322:47
46NORÉN MikaelSWE01:03:3223:06
47GREN LinusLag Team Gren01:03:3823:12
48GREN EmilLag Team Gren01:03:3923:13
49KÄLLSTRÖMER LarsRumbagatan01:04:1123:45
50OLSSON RickardBoliden Gruvor01:04:2724:01:00
51GUSTAFSSON UlfTieto01:05:0324:37:00
52GRANLUND DanSWE01:06:0625:40:00
53CARLSSON TobiasLag 201:08:2728:01:00
54JOHANSSON OveLag Min Vilja Är Folkets01:08:5928:33:00
55SKOG JensSWE01:09:2028:54:00
56KARLSSON MagnusSWE01:11:2230:56:00
57MARKSTRÖM StefanLag 201:11:2430:58:00
58BRÄNNSTRÖM GöranSWE01:13:2432:58:00
59VAXINGER BjörnLag No Mam´s01:13:2833:02:00
59WAHLSTRÖM AndreasLag No Mam´s01:13:2833:02:00
59EKLUND NiklasLag No Mam´s01:13:2833:02:00
62ANDERSSON MagnusLag Team Myrsteg01:13:5233:26:00
63PEGESTAM MattiasSWE01:14:5234:26:00
64ERIKSSON PederSWE01:15:3035:04:00

mini-flickor

Pos Namn Klubb Tid Diff
1TURESSON EllaOk Renen29:05:000
2FEIL LINDMARK NoraSWE30:44:0001:39
3HOLMGREN TyraSunnanå f0533:24:0004:19
4EDSTRÖM NovaSkellefteå AIK friidrott35:51:0006:46
5ALARCON AinoaSWE35:56:0006:51
6EDSTRÖM IsaSWE37:43:0008:38
7ERIKSSON EvelinaSunnanå f0540:24:0011:19
8BORSELL SagaSWE43:42:0014:37

mini-pojkar

Pos Namn Klubb Tid Diff
1FEIL LINDMARK ArvidSWE25:36:000
2LINDBERG WilliamSWE29:27:0003:51
3ELINGSTAM AntonSWE30:04:0004:28
4NORDEN EliasTeam Vilse Skellefteå32:42:0007:06
5ÖHMAN IsakDrängsmark35:56:0010:20
6KÄLLSTRÖMER AlbinRumbatan36:10:0010:34
7DAHLBERG EmilSWE44:00:0018:24